Jdi na obsah Jdi na menu
 


Recept Kreatora :

VLKODLAK NA SOUDKU S PIVEM

Potřebné suroviny a nářadí : jedny troky, jeden pantok, zvony, kotel vřelé vody na spaření, řetězy, kýbl živice, sekáček, pilka a ostré nože. Jeden celý vlkodlak, 1/2 kýblu pepře, kýbl mořské soli, 5 l soudek piva Gambrinus, 10 kg cibule, 5 kg česneku, jeden celý citron.
Postup : P
ředem uloveného vlkodlaka bacíme pantokem mezi očiska, hned jak spadne na zem, tak ho odkrvíme. Chvilku ještě trochu kope a kvičí, ale to nám vůbec neva. Jeho bezvládné tělo hodíme do troků a spaříme vřelou vodou z kotle a posypeme živicí. Pomocí řetězů a zvonů ho zbavíme ochlupení ( depilace ). Chvíli poté ho pověsíme na šibenici hlavou dole a po různých zákrocích ho vyvrhneme a vykastrujeme ( kdo by ty smrady taky žral,že jo ? ) Tolik k přípravě masa.
O
čištěného a vyvrhnutého vlkodlaka osolíme, opepříme, do všech tělních dutin mu nacpeme cibuli a česnek. Otevřeme soudek piva, položíme na velký plech a obkročmo na něj vlkodlaka posadíme. Bylo by dobré, kdyby mu 1/3 soudku zmizela v útrobách. ( Trochu to vypadá, jak kdyby seděl na záchodě ).
Plech se soudkem a sedícím vlkodlakem dáme do rozeh
říté trouby ( pece ) a na 250 stupních pečeme 6 hodin. Průběžně vlkodlaka poléváme výpekem. Pivo na kterém sedí, krásně vypění do jeho břišní dutiny a maso je tak krásně šťavnaté a voňavé. Po vytažení z pece necháme vlkodlaka chvilku odpočinout.
Podáváme s citronkem v mordi
čce.
...V
ěnováno Boldrickovi a ostatním vyjícím pochutinám :-)...

 

kuchar.gif

 

 

předcházející stranadalší strana